Menu Zamknij

Kolejna inwestycja mieszkaniowa Grupy Pekabex. Domy szeregowe z prefabrykatów powstają w podwarszawskim Józefosławiu.

Osiedlowa 43 zlokalizowana w Józefosławiu to zupełnie nowe spojrzenie na inwestycję deweloperską, która na rynku wyróżnia się zarówno architekturą, jak i podejściem do projektowania oraz technologii. Jej zadaniem jest spełnienie oczekiwań najbardziej wymagających klientów.

O INWESTYCJI

Na Osiedlową 43 składają się dwa zespoły budynków po 6 domów. Każdy z 12 domów, które obejmuje inwestycja, ma powierzchnię 146,80 m². W standardzie na parterze znajduje się garaż z bezpośrednim wejściem do domu, łazienka, garderoba, przedpokój, pomieszczenie techniczne, salon z jadalnią i aneks kuchenny. Na piętrze zaplanowano cztery sypialnie i dwie łazienki, w tym jedną przynależną do głównej sypialni Każdy budynek posiada też indywidualne miejsce postojowe, balkon i ogródek z posianą trawą, a niektóre też z drzewami lub krzewami. Łącznie osiedle zajmuje powierzchnię 3782 m2.

Teren osiedla zostanie ogrodzony, zainstalowana będzie również kontrola dostępu na bramie i wideofony. Wykonana zostanie droga dojazdowa z kostki, oświetlenie zewnętrzne, zagospodarowana zieleń od strony frontowej, ogrodzenie ogródków z tyłu budynków. Budynki wewnątrz wykończymy w rozszerzonym standardzie deweloperskim.

ZNAKOMITA LOKALIZACJA

Niewątpliwą zaletą inwestycji jest również jej lokalizacja. Bliskość szkoły i przedszkola, sklepy w odległości krótkiego spaceru, a także pobliski Las Kabacki czy Chojnowski Park Krajobrazowy sprawiają, że wszystko, co potrzebne, przyszli mieszkańcy będą mieli na wyciągnięcie ręki. Nie brakuje również punktów usługowych, przystanków autobusowych, aptek, ośrodka zdrowia czy terenów zielonych. Dodatkowo osiedle Osiedlowa 43 sąsiaduje z budynkami mieszkalnymi, a okolica jest cicha i wyjątkowo spokojna.

Osiedlowa 43 znajduje się w Józefosławiu, w pobliżu ul. Puławskiej – głównej drogi wjazdowej do Warszawy. To doskonała lokalizacja dla osób pracujących w stolicy. Inwestycja jest świetnie skomunikowana i jednocześnie położona z dala od zgiełku wielkiego miasta. Samochodem do centrum Warszawy można dotrzeć w 30 min.

ARCHITEKTURA I TECHNOLOGIA BUDOWY

Nowe osiedle Osiedlowa 43 to nie tylko skandynawski design, ale i wyjątkowa jakość wykonania: zaprojektowane w technologii 3D, zbudowane w nowoczesnej technologii prefabrykacji, z zastosowaniem rozwiązań ekologicznych, energooszczędnych i komfortowych.

Nowoczesne rozwiązania architektoniczne i technologie budowy pozwoliły na oddzielenie domów podwójną ścianą, więc każdy z nich stanowi osobny budynek w rozumieniu technicznym i zgodnie z przepisami prawa. Takie rozwiązanie zapewnia najwyższą skuteczność izolacji akustycznej, a co się z tym wiąże, mieszkańcy nie będą słyszeć odgłosów dobiegających zza ściany sąsiada. Ścianami nośnymi budynków są tylko ściany zewnętrzne, co umożliwia niemal nieograniczoną zmianę układu przestronnych pomieszczeń, a dodatkowo będą one miały znacznie podwyższoną ognioodporność ze względu na ich wykonanie z elementów prefabrykowanych żelbetowych

Elementy ozdobne to integralna część elewacji, wykonywane są razem z nią na gotowo w zakładzie prefabrykacji. Zastosowanie elementów konstrukcji w nowoczesnej technologii prefabrykacji oznacza, że są one odporne na czynniki zewnętrzne. Elewacja wykonywana jest z betonu o trwałości i jakości nieosiągalnej dla budownictwa tradycyjnego, dzięki czemu jest bardzo odporna, a większość zabrudzeń można łatwo usunąć. Wyższa jakość oznacza również lepszą trwałość, a w efekcie niższe koszty utrzymania.

INNOWACYJNE I ENERGOOSZCZĘDNE BUDYNKI

Nowe technologie zastosowane w domach w Józefosławiu pozwalają na sterowanie swoim domem z dowolnego miejsca na świecie. Dodatkowo posiadają wentylację mechaniczną z rekuperacją, ogrzewanie ścienne, pasywną ochronę przed nagrzaniem, grube izolacje, czy Master Switch, co pomaga w zadbaniu o zdrowie domowników, a także gwarantuje niższe koszty utrzymania.

Wentylacja posiada doskonałe filtry klasy F9, które eliminują uciążliwe dla alergików pyłki i ponad 99% smogu. Wszystkie pomieszczenia są wentylowane przez cały rok bez konieczności otwierania okien. Zastosowano systemy zaawansowanego odzyskiwanie ciepła z wywiewanego powietrza, a w sypialniach ogrzewanie ścienne, które jest szczególnie polecane dla osób z alergią oddechową.

PRZYJAZNE DLA ŚRODOWISKA

Wykorzystywane technologie sprawiają, że domy są przyjazne nie tylko dla mieszkańców, ale również dla środowiska. Zastosowanie prefabrykacji oznacza minimalną ingerencję w grunt rodzimy – wykonujemy jedynie wykop pod fundament, wykopy liniowe pod przyłącza i korytowanie pod drogę. Nie zanieczyszczamy gruntu odpadami styropianu, tynków, elewacji itp. Dodatkowo, dzięki produkcji w kontrolowanych warunkach w zakładzie jakość konstrukcji jest wyższa, a wpływ na środowisko – mniejszy.

DEWELOPER

Pekabex Development to część Grupy Kapitałowej Pekabex, która jest obecna na polskim i europejskim rynku nieruchomości od 1972 r. Znaczną część oferty stanowi budownictwo mieszkaniowe, ale realizujemy także obiekty biurowe, handlowe, przemysłowe, czy sportowe. Działamy w krajach skandynawskich, gdzie realizujemy ok. 1200 mieszkań rocznie. Naszą specjalnością są nowoczesne technologie modułowe, które cieszą się dużą popularnością m.in. w Szwecji, czy Niemczech. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Klientów postanowiliśmy wykorzystać nasze doświadczenia na rodzimym rynku, aby zaprezentować z bliska zalety innowacyjnych rozwiązań.

Pilotażowa inwestycja mieszkaniowa Grupy Pekabex w technologii modułowej – osiedle Ja_Sielska w Poznaniu (6 budynków mieszkalnych, 166 mieszkań) obecnie jest już na wykończeniu – drugi etap inwestycji ma zostać oddany do użytku na koniec 2020 roku, a w pierwszych budynkach nowi właściciele mieszkają od lata 2019 r.