Menu Zamknij

Pod Gdynią powstanie nowoczesny kompleks hotelowo-rehabilitacyjny Origin Polska

Pekabex Development, spółka Grupy Pekabex i Origin Investments, spółka w Grupie Origin, podpisały dziś list intencyjny dotyczący budowy kompleksu Origin w Mechelinkach, nadmorskiej miejscowości, położonej 20 minut od centrum Gdyni.

Na działce zlokalizowanej w Mechelinkach, ze spektakularnym widokiem na morze, powstanie w technologii modułowej duży kompleks Centrum Origin Gdynia obejmujący między innymi 70-pokojowy hotel rehabilitacyjny z ponad tysiącem metrów kwadratowych powierzchni rehabilitacji i terapii, w tym basenem aqua-fitness i najnowocześniejszym sprzętem rehabilitacji robotycznej. Kompleks będzie służył wszystkim grupom wiekowym (Origin prowadzi również rehabilitację dzieci). Jego integralną częścią będzie również osobny obiekt dedykowany seniorom.

Kristof Jacunski, współzałożyciel i dyrektor generalny Origin Polska i Origin Investments: „Naszym celem jest stać się liderem rehabilitacji neurologicznej i ortopedycznej oraz usług senioralnych w Polsce. Aby ten cel osiągnąć, projektujemy nasze obiekty w myśl zasad architektury terapeutycznej i wyposażamy je w najnowocześniejszy, najbardziej innowacyjny sprzęt terapeutyczny i rehabilitacyjny dostępny obecnie na świecie; naszych pracowników szkolimy zgodnie z najwyższymi standardami, przy wsparciu naszej siostrzanej firmy w Kanadzie. Centrum Origin Gdynia to nasza największa dotąd inwestycja i kolejny krok w budowaniu ogólnokrajowej sieci obiektów senioralnych i rehabilitacyjnych.

W Otwocku pod Warszawą od ponad roku działa Centrum Origin Otwock, a wkrótce otworzymy Centrum Origin Kraków. Liczymy na długoterminową współpracę z firmą Pekabex, tak przy budowie kompleksu w Mechelinkach jak i w następnych planowanych inwestycjach. Jesteśmy szczególnie entuzjastycznie nastawieni na rozwój kompleksów Serwisowanych Mieszkań Senioralnych (SMS), gdyż model ten sprawdził się na świecie, dając seniorom możliwość aktywnego, zdrowego, bezpiecznego i pozbawionego codziennych trosk życia. Obecne poważne zagrożenia zdrowia i życia spowodowane pandemią udowodniły jak ważne jest bezpieczne mieszkanie w dobrze zorganizowanych i prowadzonych wspólnotach senioralnych. W najbliższych latach w sektorze opieki medycznej i rehabilitacji nastąpi olbrzymi wzrost inwestycji na całym świecie. Staramy się teraz dobrać partnerów i inwestorów, którzy podzielają nasza wizję dalszego rozwoju. Firma Pekabex jest naszym pierwszym, strategicznym partnerem.”

Robert Jędrzejowski, Prezes Pekabex S.A.: „Cieszę się, że Pekabex został wybrany jako partner tak dużej inwestycji Grupy Origin. Dywersyfikujemy i rozszerzamy naszą działalność, budując obiekty w nowoczesnej technologii modułowej, uwzględniające potrzeby naszego społeczeństwa – które podlega szybkim zmianom demograficznym. Nowoczesna rehabilitacja oraz usługi senioralne należą do sektora usług medycznych, który będzie teraz stale rosnąć, a tak duży gracz, jakim jest Pekabex, jest w stanie zapewnić odpowiednią obsługę wyspecjalizowanemu partnerowi – firmie Origin Polska”

O Pekabex

Grupa Pekabex jest liderem nowoczesnego budownictwa modułowego w Polsce. Dostarcza rozwiązania w zakresie projektowania, produkcji i montażu konstrukcji obiektów w oparciu o technologię prefabrykacji elementów żelbetowych, jak również kompleksową budowę obiektów „pod klucz”. Produkcja realizowana jest w czterech fabrykach zlokalizowanych w Poznaniu, Gdańsku, Mszczonowie (k. Warszawy) oraz Bielsku Białej. Grupa działa na rynku polskim i za granicą od 47 lat, zatrudnia ponad 2.000 osób, w tym wysoko wyspecjalizowaną kadrę inżynierską. Obecnie łączne roczne moce produkcyjne Grupy Pekabex wynoszą około 138 000 m3 elementów strukturalnych oraz 60 000 m3 płyt. W lipcu 2015 r. z sukcesem zadebiutowała na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Celem Grupy Pekabex jest osiągnięcie pozycji znaczącego gracza na rynku europejskim.

O Origin

Origin Investments to inwestycyjne ramię, spółki Origin Polska, która na terenie Polski prowadzi supernowoczesne centra rehabilitacji, centra opieki senioralnej wyspecjalizowane w opiece nad pacjentami z chorobą Alzheimera i Parkinsona oraz, co stanowi nowość na rynku polskim, kompleksy serwisowanych mieszkań senioralnych (SMS). Więcej informacji: www.originpolska.com.

Więcej informacji udziela:

Kristof Jacunski
kjacunski@originpolska.com