Menu Zamknij

Sprzedane 25% i dzieje się dalej! Wywiad z Dorotą Kos – Managerem ds. Marketingu i Sprzedaży

– Warszawskie Międzylesie jest znane ze swojej świetnej lokalizacji i uroku – dlatego mieszkania w naszej inwestycji Casa Fiore znikają w błyskawicznym tempie. Klienci zarezerwowali już 25% inwestycji – mówi Dorota Kos, Manager ds. Marketingu i Sprzedaży w Pekabex Development. Jakie są powody takiego powodzenia tego projektu?

Przyjeżdżamy na miejsce inwestycji, dookoła lasy i klimat, jakiego było nam trzeba po roku niełatwego funkcjonowania w pandemii. Ale to nie jedyna rzecz, której nam trzeba, i rozmawiamy o tym z Dorotą.

Potrzebujemy przestrzeni do pracy. Rozmowy telefoniczne, wideokonferencje, w tym samym czasie toczące się lekcje dzieci przez internet. Jak to ogarnąć?

Większość rozmów tak się teraz zaczyna i wygląda na to, że praca zdalna wpisze się na dłużej w rzeczywistość zawodową. Dotąd tak nie było, dla niektórych mieszkanie stanowiło głównie sypialnię. A dzisiaj przeniosło się tu prawie całe nasze życie. Dlatego jako deweloperzy zauważamy przesunięcie ciężaru zainteresowania z małych mieszkań na większe, dające większą swobodę funkcjonowania dla całej rodziny. Mieszkania w Casa Fiore mieszczą się na dwóch lub trzech poziomach, a więc spokojnie możemy wytyczyć strefy dzieci, strefy pracy rodziców i przeznaczyć jeden poziom na toczenie się normalnego życia domowego. No i do tego ogródki, które zimą powiększają optycznie powierzchnię mieszkalną, a po nastaniu wiosny dają wiele radości z kontaktu z naturą.

A co znajduje się dalej, za naszym ogródkiem?

Zaprojektowaliśmy części wspólne przestrzeni osiedla, dzieląc ją na cztery strefy: strefę gier, rodzinną, sportową i strefę integracji. Sporo uwagi poświęciliśmy placemaking’owi – czyli podejściu do zaplanowania tej przestrzeni. To już nasz znak rozpoznawczy: fajnie udało się zintegrować sąsiadów na Osiedlu Ja_Sielska w Poznaniu, stali się dla nas pozytywnym przykładem że warto tworzyć miejsca spotkań, aby ludzie mieszkający obok siebie nie byli dla siebie obcy. Dzięki tym wszystkim zabiegom – zadbaniu o roślinność kwitnącą przez większość roku, ale także bliskości usług i środka transportu publicznego, osiedle Casa Fiore cieszy się dużym zainteresowaniem.

Teren inwestycji Casa Fiore nie jest na razie oznakowany marką dewelopera Pekabex Development.

Tak, te prace jeszcze przed nami, ale to wcale nie przeszkadza klientom trafiać do nas na spotkania. Po prezentacji otoczenia i planów, omówieniu poszczególnych lokali zapraszamy do naszego biura w centrum Warszawy przy ulicy Wareckiej. Jednak wiele osób woli podpisać dokumenty od razu, na miejscu! Nasza koleżanka Alicja, specjalistka ds. sprzedaży na umówione spotkanie z klientem ma przygotowany komplet dokumentów tak, aby umowę zawrzeć na miejscu, zaraz po prezentacji oferty. Z projektem Casa Fiore trafiliśmy w dziesiątkę, klienci poszukują dokładnie takich rozwiązań jakie dostają w tej inwestycji, dlatego mieszkania rozchodzą się na pniu!

Co zdecydowało o wyborze właśnie tej lokalizacji?

Dla naszych inwestycji wybieramy lokalizacje pod kątem maksymalnego komfortu przyszłych mieszkańców. Biorąc pod uwagę szczupłość dostępnych gruntów w dobrych lokalizacjach oznacza to, że jedynie ułamek procenta analizowanych przez nas nieruchomości pozostaje w kręgu naszego zainteresowania. W związku z aktualną sytuacją pandemiczną dodatkowym wyzwaniem są przedłużające się procedury administracyjne.

Tym bardziej jesteśmy zadowoleni, że udało nam się pozyskać działkę przy ul. Hafciarskiej 32 w Warszawie. Ze względu na bliskość przyrody ale również przedszkoli, szkół, sklepów i usług, mieszkańcy Casa Fiore będą mieli bardzo wygodne miejsce do życia. Ponad to działka zyskała dodatkową wartość w kontekście komunikacji w momencie oddania do użytkowania Mostu Południowego.

Czy budowa osiedla będzie realizowana w technologii prefabrykacji?

Projektowanie w technologii prefabrykacji jest dużym wyzwaniem dla architektów. Praktyczna nieobecność prefabrykacji na uczelniach technicznych przez ostatnie dekady spowodowała sytuację, że na rynku brakuje architektów biegłych w tej technologii, co z kolei przerzuca dużą odpowiedzialność za kreację i optymalizację projektu na dewelopera. W procesie projektowania korzystamy z doświadczeń i możliwości, jakie daje praca w jednej grupie z Działem Generalnego Wykonawstwa, projektantami i produkcją elementów prefabrykowanych. W Pekabex korzystamy z technologii nowoczesnej prefabrykacji, w efekcie czego mamy wysokiej jakości i szybko wybudowane mieszkania i domy. Nasi klienci wiedzą, że nie będą na nie musieli długo czekać, bo budowy mogą bez przeszkód toczyć się nawet w warunkach zimowych.

Aby wybudować i sprzedać inwestycję musimy ją jeszcze sfinansować, w odpowiedni sposób wypromować i przygotować do sprzedaży – co jest pracochłonne ze względu na wymagania ustawy deweloperskiej. Sam proces sprzedaży mieszkań jest już w pewnym sensie wisienką na torcie, ukoronowaniem długiego procesu przygotowania inwestycji, który w bardziej skomplikowanych projektach może trwać nawet kilka lat.

Czyli sporo bardzo różnych zadań…

Nasz Zespół składa się z osób o szerokiej wiedzy i zróżnicowanych doświadczeniach zawodowych, więc dzięki kompetencjom i bliskiej współpracy jesteśmy w stanie dość zwinnie pokonywać trudności.  Większość naszych Klientów na koniec procesu, już przy akcie notarialnym przenoszącym własność mieszkania jest bardzo zadowolonych z zakupu – i właśnie takie chwile są piękne!

Zapraszamy do kontaktu z Biurem Sprzedaży osiedla Casa Fiore:


T: +48 887182800

E: alicja.walczak@pekabex.pl

casafiore.pl