Menu Zamknij

Współpraca

Posiadasz nieruchomość
i chcesz podnieść jej wartość?

Zastanawiasz się czy sprzedać działkę,
czy może przeprowadzić na niej inwestycję?

Pekabex jest najlepszym wyborem na partnera biznesowego. Dzięki naszemu szerokiemu modelowi kompetencyjnemu i własnej produkcji jesteśmy w stanie nie tylko zaprojektować, uzyskać pozwolenia i wybudować, ale również skomercjalizować projekt, zająć się sprzedażą i marketingiem oraz pozyskać finansowanie. Proponujemy model biznesowy polegający na podziale dodatkowych zysków ze sprzedaży, wynikających z inwestycji, ponad wartość gruntu wniesionego przez Inwestora do projektu.

Dzięki systemom modułowym Pekabex osiągniesz krótki czas budowy (krótszy nawet o 40% od technologii tradycyjnej), dodatkowe metry powierzchni sprzedażnej (PUM, więcej nawet o 7%), bardzo wysoką jakość obiektu, a dodatkowo - dzięki naszemu doświadczeniu i wiedzy - profesjonalne przygotowanie projektu i przeprowadzenie inwestycji.

Posiadasz tereny
na sprzedaż?

A może rozważasz udział w inwestycji,
która będzie Ci przynosić zyski?

Nasza firma stale poszukuje partnerów dysponujących gruntami z przeznaczeniem na cele budowlane, zainteresowanych komercjalizacją posiadanych aktywów. Sami również pozyskujemy grunty zarówno pod szeroko rozumiane budownictwo przemysłowe, budownictwo magazynowe czy logistyczne, jak również budownictwo mieszkaniowe (budownictwo jednorodzinne, budownictwo wielorodzinne, budownictwo zamieszkania zbiorowego).

Przeprowadzamy i pomagamy przeprowadzać inwestycje z użyciem nowoczesnych technologii budowlanych. Świadomie i odpowiedzialnie wspieramy budownictwo i rozwój naszych Partnerów. Do dyspozycji Klientów stawiamy zespół profesjonalistów, w skład którego wchodzą specjaliści od budownictwa, analizy i doradztwa biznesowego, inżynierowie oraz projektanci.

Proces

Współpraca z Inwestorem to proces zmierzający do odpowiedzialnego, profesjonalnego i terminowego przeprowadzenia i zakończenia powierzonej realizacji. Dbają o to nasi eksperci, którzy pozostają w stałym kontakcie z Klientem.

Znalezienie nieruchomości,
analiza due dilligence
i analiza biznesowa

Zakup
nieruchomości

Projektowanie i uzyskanie
niezbędnych pozwoleń

Pozyskanie
finansowania

Produkcja budynku
(prefabrykacja)

Budowa
obiektu

Oddanie budynku
do użytku

Komercjalizacja
budynku

Niezależnie od tego czy współpraca dotyczy budowy osiedli mieszkaniowych, szkół, powierzchni biurowych, czy hali magazynowej jest procesem dynamicznym, elastycznie dopasowanym do zmieniających się warunków.

Korzyści

Profesjonalizm i rzetelność to podstawowe wartości, które oferujemy i gwarantujemy naszym Klientom. Ale współpraca z nami to również wiele wymiernych korzyści jakościowych oraz finansowych, na które mogą liczyć nasi Partnerzy.

Usługi

Pekabex Development ma do zaoferowania swoim Klientom cały wachlarz profesjonalnych usług, od analizy biznesowej zaczynając, na komercjalizacji obiektu kończąc. Inwestor – nasz Klient nie musi się o nic martwić. Wszystkie działania w jego imieniu wykonują nasi eksperci. Współpraca na najwyższym poziomie. Sprawdź naszą ofertę!

Produkty

Nasze długoletnie doświadczenie i ekspercka wiedza z zakresu obsługi inwestycji budowlanych przemysłowych i mieszkaniowych, ze szczególnym naciskiem na budowę obiektów z elementów prefabrykowanych pozwala nam oferować współpracę w bardzo szerokim zakresie. Obiekty, które możemy zrealizować razem:

 • Budynki mieszkalne
  - wielorodzinne
  - jednorodzinne
 • Biura
 • Hotele, aparthotele, condohotele
 • Obiekty edukacji
  - szkoły
  - przedszkola
  - żłobki
 • Akademiki
 • Budynki użyteczności publicznej
 • Budynki opieki zdrowotnej i rehabilitacji
 • Budynki opieki senioralnej
 • Obiekty handlowe, centra handlowe
 • Hale
  - magazynowe
  - produkcyjne
  - logistyczne
  - sportowe
 • Parkingi wielopoziomowe

Jeden stabilny partner dla całej inwestycji

Większość usług i robót związanych z inwestycją wykonywana jest przez Pekabex. Jest to doskonała propozycja dla deweloperów realizujących projekty w formule construction management.

W przypadku, gdy Inwestor posiada nieruchomość gruntową lub środki finansowe może przeprowadzić całą inwestycję z Pekabex bez konieczności budowy własnego zespołu lub outsourcowania kompetencji z kilku źródeł.

Solidna pozycja Pekabex, jako lidera na rynku prefabrykacji, jest dodatkową gwarancją sukcesu.

Powierzchnia sprzedażna większa nawet o 7%

Dzięki zastosowaniu technologii prefabrykowanej, powierzchnia użytkowa (sprzedażna) budynku zwiększa się o około 3-7% w stosunku do budynków w technologii tradycyjnej. Wykonywanie konstrukcji w warunkach kontrolowalnych w zakładzie produkcyjnym, daje taką możliwość, zgodnie z odpowiednimi normami. W przypadku technologii tradycyjnej nie jest to technicznie możliwe.

Wysoki zwrot z inwestycji

Właściwe podejście optymalizacyjne do projektu od samego jego początku (faza programowania) jest kluczem do sukcesu finansowego. Jesteśmy z Klientem od pierwszego etapu i pomagamy mu zrealizować inwestycję z wysokim zwrotem poniesionych nakładów.

Minimalne lub żadne zaangażowanie środków finansowych

Właściciel nieruchomości gruntowej przy prowadzeniu inwestycji nie musi angażować własnych środków finansowych, jego wkładem jest wartość nieruchomości.

Gwarancja ceny

Dzięki naszemu doświadczeniu, na wymagających rynkach skandynawskich, jesteśmy w stanie zagwarantować utrzymanie ceny robót budowlanych w zakresie prefabrykacji podanej już na etapie koncepcji budynku. To rozwiązanie nie jest możliwe w przypadku technologii tradycyjnej, która w znacznie większym stopniu jest podatna na zwyżki cen robót budowlanych.

Tania i szybka budowa w każdych warunkach pogodowych i dostępności placu budowy

Dzięki prefabrykacji możliwe jest uniknięcie wielu pracochłonnych robót i obniżenie kosztów ogólnych, bezpośrednich oraz finansowych ze względu na:
- brak rusztowań na budowie (z fabryki przyjeżdża gotowa elewacja),
- brak kucia ścian pod instalacje (instalacje są ułożone w ścianie przed zabetonowaniem elementu),
- brak potrzeby tynkowania (wysoka dokładność i gładkość powierzchni),
- możliwość natychmiastowych prac wykończeniowych wewnątrz obiektu nawet zimą
- możliwość skrócenia budowy nawet o 30-40%, ściany są dostarczane z wbudowaną stolarką okienną i instalacjami, przy korzystnych warunkach gruntowo- wodnych możliwa jest również - prefabrykacja podziemia / garaży
- realizacja niezależna od warunków pogodowych – elementy prefabrykowane są w pełni odporne na warunki atmosferyczne, ich montaż, szybki do przeprowadzenia, jest możliwy - praktycznie w każdych warunkach bez straty na jakości
- gwarancja jakości betonu - beton uzyskuje wytrzymałość przed opuszczeniem zakładu, przygotowanie mieszkanki i betonowanie odbywa się w budynku bez wpływów warunków atmosferycznych
- znacznie wyższy poziom BHP budowy
- dostawa na czas – just-in-time przy właściwym planowaniu inwestycji gwarantowana dostawa na czas, idealne dla budów z ograniczonym placem budowy i brakiem miejsca na składowanie materiałów budowlanych.

Piękne fasady - idealne dla Architekta

Swobodny design – budynki są wykonywane pod konkretną inwestycję (suit-to-purpose), prefabrykowane elementy powstają na zamówienie mogą przyjmować dowolne kształty, a zatem każdy inwestor może liczyć na indywidualny wygląd swojego budynku.

Gwarantowana powtarzalność – szczególnie istotna przy produkcji wielu skomplikowanych elementów architektonicznych, jak również przy odtwarzaniu unikatowych, dla danego Developera, detali.

Skandynawski styl – skandynawskie podejście do jakości i dbałość o detale, zarówno w aspektach wizualnych, architektonicznych, jak również technologicznych, takich jak termoizolacje czy akustyka.

Najwyższa jakość i trwałość produktów

Prefabrykaty wykonywane są w zakładzie, pod ścisłą kontrolą jakości. Jest to zupełnie inne rozwiązanie od technologii tradycyjnej, gdzie jakość może zależeć od pogody, umiejętności pracownika i właściwego nadzoru.

Elementy prefabrykowane wykonywane są pod ścisłą kontrolą jakościową specjalistów, wszystkie gotowe prefabrykaty przechodzą testy jakości, tolerancje wykonania są znacznie lepsze od metody monolitycznej, to oznacza mniejsze koszty inspektorów nadzoru.

Nie zostawiamy nic przypadkowi!

Komfort użytkownika i oszczędność kosztów eksploatacji

Brak wilgoci – prefabrykaty przyjeżdżają na budowę w stanie suchym, dlatego wprowadzamy się do budynku, który jest bardziej suchy niż budynki realizowane metodą tradycyjną.

Doskonałe własności akustyczne betonu – beton stanowi doskonały materiał dźwiękoszczelny, dzięki czemu nie przenoszą się hałasy między poszczególnymi pomieszczeniami czy kondygnacjami.

Doskonałe parametry termiczne - słaba przewodność cieplna i duża pojemność cieplna, w lecie beton długo się nagrzewa przez co ochrania pomieszczenia od upałów, zimą ściany 3-wartwowe nie tylko ograniczają straty ciepła z budynku, akumulują je, dzięki czemu budynek długo się wychładza.

Ognioodporność – prefabrykowane elementy, z których powstaje budynek nie zawierają żadnych materiałów łatwopalnych, konstrukcja budynku jest zatem w pełni odporna na ogień.

Wysoka jakość budynku – produkcja elementów prefabrykowanych odbywa się w kontrolowanych warunkach, dzięki temu jakość betonu jest w pełni gwarantowana, a to wpływa na lepszą trwałość, a w efekcie niższe koszty utrzymania budynku.

Solidność i trwałość – trwałość elewacji betonowej jest nieporównywalnie lepsza od technologii tradycyjnej lekkiej, dużo lepsza jest także estetyka wykończenia elewacji.

Zmiany lokatorskie – istnieje możliwość wprowadzenia większości zmian lokatorskich, realizowanych na życzenie Klienta na etapie budowy lub zaraz po jej zakończeniu, co wpływa na lepsze dopasowanie przestrzeni do oczekiwań przyszłego użytkownika.

Ekologia i innowacje

Pełne poszanowanie środowiska naturalnego, kontrola produkcji w zakładzie, możliwość demontażu budynku po zakończeniu cyklu jego życia i całkowity recykling, praktycznie brak odpadów na budowie.

Niska emisja zanieczyszczeń i odpadów - produkcja odbywa się w kontrolowanych warunkach, podczas gdy na tradycyjnej budowie emisja substancji do środowiska jest praktycznie niekontrolowalna, odpady przy produkcji prefabrykowanej powstają tylko w zakładzie i są poddane recyklingowi.

Technologia BIM umożliwia szybki proces projektowy, skuteczne zarządzanie daną inwestycją i optymalizowanie procesu jej realizacji, z najnowszymi rozwiązaniami architektonicznymi i inżynieryjnymi.

W naszych pilotażowych inwestycjach wdrażamy wiele nowych, innowacyjnych rozwiązań tak, aby nasi Klienci, zarówno indywidualni jak i biznesowi, mieli pewność, że nasz produkt jest liderem na rynku.

Analizy biznesowe

Analizy biznesowe pozwalają nam sprawdzić szczegółowo planowaną inwestycję i jej zakładane parametry; oceniamy między innymi oczekiwaną rentowność projektu optymalizujemy jego koszty. W ramach analizy biznesowej przeprowadzamy:

Finansowanie

Sprawdzenie, w jaki sposób najlepiej sfinansować planowaną inwestycję, jakie formy finansowania są możliwe i gdzie można pozyskać fundusze by efektywnie zrealizować projekt, to kolejne nasze zadanie. Dla naszych Klientów zajmujemy się:

Projektowanie

W projektowaniu wykorzystujemy naszą pasję tworzenia i fachową wiedzą, kreatywne łącząc parametry techniczne, design i oczekiwania naszego Klienta, projektujemy unikalne budynki i przestrzeń wokół nich pamiętając o bezpieczeństwie przyszłych użytkowników oraz komforcie ich życia i osób im towarzyszących.

Kompleksowa realizacja projektu

Kompleksową realizację powierzonego nam projektu rozpoczynamy już na etapie projektowania, by precyzyjnie spełnić oczekiwania Inwestora, prowadząc w jego imieniu wszystkie kolejne działania zmierzające do terminowego zakończenia inwestycji. Powierz nam:

Kompleksowe przeprowadzenie inwestycji na powierzonym gruncie

Prowadzenie inwestycji w imieniu i na rzecz Klienta, który powierza nam grunt, na którym chce wybudować dowolny budynek lub kompleks budynków, warunki współpracy ustalamy każdorazowo w oparciu o wymagania i oczekiwania Klienta.

Wsparcie Inwestora od początku projektu

Wówczas wszystkie działania skupione są w naszych rękach, a co za tym idzie ponosimy pełną odpowiedzialność za poszczególne etapy realizowanej inwestycji (early contractor involvement) i znamy wszystkie jej szczegóły, możemy gwarantować najwyższą jakość realizacji.

Komercjalizacja projektu / sprzedaż

Komercjalizacja projektu to kompleksowe zajęcie się znalezieniem najemców lub nabywców wybudowanego budynku czy hali, a potem doprowadzenie do korzystnej, z punktu widzenia naszego Klienta, sprzedaży lub wynajmu.